تلو ،کوچک اما جادار

یک شرکت نوپای آمریکایی به نام تلو (Telo) طرح‌هایی از یک وانت الکتریکی منتشر کرده که می‌گوید با ابعاد یک هچ‌بک کوچک، امکانات یک وانت بزرگ را دارد.

0

اقتصاد خودرو-شرکت تلو توسط دو مهندس جوان به نام جیسون مارکز (Jason Marks) و فارست نورث (Forrest North) تاسیس شده است. آقای مارکز متخصص سیستم‌های خودران است. آقای نورث سابقه کار در شرکت تسلا را دارد و پیش از این تجربه‌‌ای ناموفق در تاسیس یک کارخانه موتورسیکلت الکتریکی داشت. وانت آنها را ایو بهار (Yves Béhar) طراحی کرده که سابقه‌ای در صنعت خودرو ندارد اما به خاطر طرح‌هایش برای سامسونگ و تولیدکنندگان پوشاک مثل پوما و پرادا مشهور است.

اقتصاد خودرو

 

اقتصاد خودرو

 

طول ماشین ۳۸۶ سانتی‌متر است و هم‌اندازه مینی کوپر است، اما ارتفاعش بیشتر است و برخلاف وانت‌های موجود در بازار کاپوت کشیده‌ای ندارد. این ترکیب باعث شده تا جای بار و سرنشینان حداکثر باشد. تلو قابلیت تغییر زیادی دارد و بسته به نیاز می‌توان جای بار یا سرنشین‌ها را بیشتر کرد. یک ردیف صندلی مخفی هم زیر جای بار است که می‌توان آن را باز کرد و با گذاشتن یک سقف روی جای بار ظرفیت ماشین را به هشت نفر افزایش داد.

اقتصاد خودرو

 

وانت تلو دو موتور الکتریکی دارد که در مجموع ۵۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کنند. کارخانه آمریکایی می‌گوید ماشین با هر بار شارژ می‌تواند تا ۵۵۰ کیلومتر حرکت کند. حداکثر سرعت وانت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده و شتاب صفر تا ۶۰ مایل (۹۶ کیلومتر) در ساعتش چهار ثانیه است.

قیمت وانت تلو ۵۰ هزار دلار است و کارخانه می‌گوید تا پایان سال آینده میلادی ۵۰۰ دستگاه از این ماشین تولید خواهد کرد. عرضه گسترده وانت از سال ۲۰۲۶ آغاز می‌شود و قرار است ده هزار دستگاه از آن در سال تولید شود.

لینک کوتاه خبر : https://eghtesadkhodro.com/?p=40407

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.