شاسی‌بلند جدید الکتریکی بنز

روزنامه آلمانی هندسبلات در گزارشی از تولید یک شاسی‌بلند کوچک بنز بر اساس کلاس G کارخانه خبر داده که قرار است در سال ۲۰۲۶ به بازار عرضه شود. این روزنامه از منابعی در کارخانه شنیده که همه مدیران موافق ساخت این ماشین نیستند، اما اولا کالینوس، مدیر بنز از تولیدش حمایت می‌کند.

0

اقتصادخودرو-اولا کالینوس می‌خواهد بنز به جای تولید محصولات بیشتر، درآمدش را از طریق فروش مدل‌هایی افزایش دهد که سود بیشتری دارند. با این استراتژی بنز تولید مدل‌های کوچک کلاس A و B را متوقف می‌کند و مدل‌های لوکس بیشتری به بازار عرضه خواهد کرد.

اقتصادخودرو
 

کلاس G یکی از قدیمی‌ترین مدل‌های کارخانه است. این ماشین اکنون یکی از لوکس‌ترین و محبوب‌ترین ماشین‌های کارخانه است. قیمت ارزان‌ترین مدل کلاس G حدود ۱۲۰ هزار یورو است، اما اکثر خریداران امکانات بیشتری برای ماشین سفارش می‌دهند تا جایی که رسیدن قیمتش به ۲۰۰ هزار یورو عادی است. تقاضا برای این شاسی‌بلند آنقدر زیاد است که خریداران گاهی باید تا یک سال منتظر تحویل ماشین بمانند. بنز سال آینده یک مدل کاملا الکتریکی از کلاس G به بازار عرضه خواهد کرد.

اقتصادخودرو
 

روزنامه هندسبلات می‌گوید مدل کوچک‌تر کلاس G هم الکتریکی خواهد بود و با هر بار شارژ می‌تواند تا ۵۰۰ کیلومتر حرکت کند. این روزنامه درباره ظاهر ماشین اطلاعاتی نداده است. نزدیک‌ترین ایده‌ای که کارخانه از یک کلاس G کوچک نمایش داده، کانسپتی است که در سال ۲۰۱۲ در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس نمایش داده شد.

همزمان هفته‌نامه انگلیسی اتواکسپرس جزییاتی از مدل کاملا جدید دیگری منتشر کرده که قرار است در سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه شود. با حذف کلاس A و B، این مدل جدید ارزان‌ترین مدل کارخانه خواهد شد.

اقتصادخودرو

بنز این مدل را برای رقابت با تسلا مدل ۳ آماده می‌کند. ماشین قرار است بر روی یک پلتفرم کاملا جدید به نام MMA ساخته شود و در ساخت آن از فن‌آوری‌هایی که در کانسپت EQXX معرفی شده استفاده خواهد شد. بنز حدود یک سال پیش برای نمایش توانایی‌اش در طراحی و فن‌آوری ماشین‌های الکتریکی با این کانسپت بیش از هزار کیلومتر را با یک بار شارژ طی کرد.

لینک کوتاه خبر : https://eghtesadkhodro.com/?p=36258

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.