کاهش تولیدات تویوتا

شرکت تویوتا با توجه به کمبود نیمه‌هادی‌ها، میزان تولید هدف خود را ۶.۳ درصد کاهش داده است.

0

اقتصادخودرو-شرکت تویوتا موتور به دلیل کمبود نیمه هادی ها، هدف تولید اکتبر خود را ۶.۳ درصد کاهش داد و به حدود ۷۵۰ هزار دستگاه رساند.

این اعلامیه حدود یک هفته پس از آن منتشر شد که بزرگ‌ترین خودروساز جهان از نظر میزان فروش، تولید هدف خود را برای ماه آینده حدود ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو در سطح جهان را اعلام کرد. این موضوع نگرانی‌ها را تشدید کرد که کمبود تراشه همچنان تولید را در نیمه دوم سال مالی منتهی به ۳۱ مارس متوقف کند.

با این حال، این خودروساز ژاپنی به تازگی اعلام کرده که هدف گذاری برای تولید ۹.۷ میلیون خودرو برای سال مالی جاری تغییری نکرده است. این شرکت همچنین اعلام کرده که تولید برخی از خطوط تولید در ژاپن را تا ۱۰ روز متوقف خواهد کرد.

تویوتا پیش از این اعلام کرده بود که تولید جهانی خودروی آن در ماه آگوست نسبت به سال قبل ۴۴.۳ درصد افزایش یافته است، اما اعلام کرد که به دلیل کمبود جهانی تراشه و ادامه شیوع ویروس کرونا چشم‌اندازتولید نامشخص باقی می‌ماند.

هفته گذشته هم هوندا موتور، رقیب شرکت تویوتا اعلام کرد که به دلیل ادامه دار بودن زنجیره تامین و مشکلات لجستیکی، تولید خودرو را تا ۴۰ درصد در دو کارخانه ژاپنی در کاهش خواهد داد.

 

لینک کوتاه خبر : https://eghtesadkhodro.com/?p=29491

منبع باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.