مازراتی ژاپنی

کن اوکویاما، از طراحان سرشناس ژاپنی در جشنواره خودروهای کلاسیک «ویلا د استه» (Villa d’Este) در ایتالیا، از کانسپت اسپرتی رونمایی کرد که با الهام از یکی از مشهورترین مدل‌های مازراتی طراحی شده است. نام این کانسپت Kode61 است و آقای اوکویاما تایید کرده که تعداد محدودی از آن تولید خواهد کرد.

0

اقتصادخودرو-Kode61 با الهام از مازراتی تیپو ۶۱ طراحی شده است که بین سال‌های ۱۹۵۹ تا ۱۹۶۱ میلادی تولید شد. تیپو ۶۱ شاسی سبکی داشت و به همین دلیل در مسابقه ۲۴ ساعته لومان حدود چهار دقیقه از رقیب اصلی‌اش فراری سریع‌تر بود. اما تیم مازراتی در آن مسابقه خوش شانس نبود و به خاطر بارش باران و نقص فنی نتوانست پیروز شود.

اقتصاد خودرو

 

آقای اوکویاما ظاهر ماشین را با ترکیبی از فرم‌های مدرن و ظاهر تیپو ۶۱ طراحی کرده است. رنگ Kode61 هم یادآور رنگ ماشین‌های تیمی به نام کامورادی است که از تیپو ۶۱ در مسابقات استفاده می‌کرد.

اطلاعاتی درباره جزییات فنی ماشین اعلام نشده، اما به احتمال زیاد شاسی و موتور ماشین از مازراتی MC20، سوپرکار جدید مازراتی گرفته شده است. گفته می‌شود موتور ماشین هشت سیلندر است و ۳۹۶ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

مازراتی+اقتصاد خودرو

 

آقای اوکویاما در ژاپن یک استودیو طراحی دارد که برای مشتریان ثروتمندش در تعدادی بسیار محدود ماشین‌های تک طراحی و تولید می‌کند. پیش از این کار، او مدیر طراحی استودیوی طراحی پینین فارینا بود و در دوران مدیریتش ماشین‌هایی مثل فراری انزو، فراری ۵۹۹ GTB و فراری ۶۱۲ در این استودیو طراحی شد.

لینک کوتاه خبر : https://eghtesadkhodro.com/?p=39071

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.